FIM Enduro Maailameistrivõistlused 2013

Bardahl on FIM Enduro 2013. aasta Maailmameistrivõistluste ametik sponsor ja toetab tänavu ka mitmeid meeskondi. Võistlused toimuvad see aasta Itaalias Sardinia saarel, Gallura piirkonnas ja on järjekorras 88-ndad, kuigi esimesest võistlusest möödub tänavu 100 aastat. Selle aasta avatseremoonia toimub 28. septembril ja kuue võistluspäeva jooksul läbivad 630 võistlejat 1500 kilomeetrit spetsiaalradasid ja avatud maastikku.

Enduro Maalimameistrivõistlusee juured ulatuvad juba 1913 aastasse, mil Suurbritannias Carlisle-s toimusid esimesed võistlused, mis tollel ajal kandsid küll nime „Rahvusvahelised 6-päeva katsed“,sel aastal olid võistlejateks ainult inglased ja prantslased. Aegamisi lisandus juurde ka teisi euroopa riike ja favoriitideks ning põhilisteks konkurentideks kujunesid inglased ja sakslased. 

 


ISDE


Teine Maailmasõda katkestas vahepeal võistlussarja ning kui 1947. aastal sari taastati oli ootamatult ilmunud uus tugev konkurent- Tsehhoslovakkia, kes ka samal aastal võitis. Tsehhid püsisid koos inglastega troonil kuni viiekümnendate lõpuni. Järgnevatel kümnenditel olid põhilised liidrid Ida-Saksamaa ja Tsehhoslovakkia, kuni 1979 aastani, mil algas itaallaste domineerimise periood. Üheksakümnendatel olid itaallaste kõrval favoriidiks ka soomlased. Hetkel on põhilisteks favoriitideks USA, Prantsuse, Itaalia ja Soome võistlejad.

Bardhl on FIM ISDE 2013 soovituslik määrdetootja: http://www.fim-isde2013.com/bardahl-official-sponsor-fim-isde-2013-a109.html
Võistluse ametlik koduleht: http://www.fim-isde2013.com/index.html