Ajalugu

Maail ilma hõõrdumiseta" Ole Bardahl

Aastal 1936 arendas Ole Bardahl Seattle´is revolutsioonilise lahenduse mootoriõli määrivate omaduste parandamiseks, mis baseerub nähtusel polarisatsioon. See kujutab endast nähtust, mille puhul õli osakesed on polariseeritud ja toimivad nagu mikromagnetid, kleepudes õlitatava metalli pinnale.Antud põhimõte aitab säilitada õlikelmet seeläbi vähendab hõõrdumist, kulumist, korrosiooni ja ekstreemsurvet metallpindade kokkupuutel ning mehaanilistes süsteemides.

Toode oli nii innovaatiline, et kohe pärast leiutamist salastati see USA valitsuse poolt sõjalise riigisaladusna. Teise Maailmasõja ajal oli Bardahli polariseeritud õli kasutusel USA armee tankides ja lennukites. Sõjajärgsetel aastatel läksid Bardahli õlid ja lisandid ka tavakasutusse ja viiekümnendate keskpaigaks oli Bardahlist saanud juhtiv mootoriõlide ja lisandite bränd USA-s.

Aastal 1954 alustas Bardahl tootmist Prantsusmaal ja käesolevaks ajaks on tehased ka Itaalias ja Hollandis. Bardahl on esindatud üleilmselt 90 riigis. Arendatud on tooteid nii auto/moto-, tööstus-, põllumajandus- kui ka toiduainetööstuste tarvis (vt lisaks Tooted).